İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?( Pablo ve Bruno video)


pablo-ve-brunoİnternetten para kazanmak isteyenler ve ek gelir arayanlar Boru hattından esinelenme kitabının yazarı Burke Hedges kitabına Pablo ve Bruno’ nun girişimciler için ibretlik hikayesiyle başlamış. Bu yazıda, hikayenin Türkçe metnine ve videosuna yer vereceğiz.

Uzaklarda, bir vadinin kenarındaki küçük köyde Pablo ve Bruno isimli iki arkadaş yaşarmış. her ikisi de çok genç olup güzel bir yaşamı hayal ederlermiş. Sık sık birbirlerine hayallerini anlatır,nasıl köyün en başarılı adamı olacaklarından bahsederlermiş. Çok çalışmaktan asla korkmazlar, hayallerini ve amaçlarını gerçekleştirmek için fırsatları araştırırlarmış.
Bir gün fırsat karşılarına çıkmış. Köyün muhtarı vadinin karşı tarafındaki kaynaktan köye su getirmek için 2 adama ihtiyaçları oldugunu söylemiş. Köye ne kadar su getirirlerse, o kadar para kazanacaklarmış .

Bruno ve Pablo hemen çalışmaya başlamışlar.
Her gün sabahtan akşama kadar kaynaktan su taşımaktaydılar. Akşam olunca ogünün kazancıyla eve dönmekteydiler. Bruno çalışmasından ve kazandıgı paradan memnundu. Hayallerini bu işten kazanacağı parayla gerçekleştirebileceğinden emindi. Bruno eğer daha büyük kovayla daha çok su taşırsa, kazancının da artacağını düşünüyodu. Bu fazla kazançla, hayallerindeki ineği ve evi kısa zaman sonra alabileceğine inanıyordu.

Ama Pablo mutlu değildi.Günün sonunda kolları ve sırtı ağrılar içerisinde kalıyor eve bitkin halde dönüyordu. daha fazla kazanmak için daha kolay bir yol arıyordu. birgün aklına parlak bir fikir geldi.Dağdaki kaynaktan suyu köye taşıyacak bir boru hattı döşemeyi düşündü.Bu boru hattı sayesinde ,kaynaktan köye gidip gelerek taşıyacaklarından daha fazla su getirecekti. Bu fikir onu çok heyecanlandırdı ve hemen planlamaya başladı.Tabi Pablo, bu fikri dostu Bruno ile de paylaştı. Beraber çalışıp,boru hattını kurmayı ona önerdi. Bruno fikri çılgınca buldu .Brunonun tek düşüncesi; o gün kazandığıyla ne alabileceği ve bunu en çabuk nasıl yapabileceğiydi. Boru hattı döşemenin onu yavaşlatacagını ve hedefine yetişmede geciktireceğini düşünüyordu. Onun yerine Bruno daha büyük kovalar aldı ve kaynaktaki suya daha sıklıkla gidip gelmeye başladı. Bu metodla daha fazla para kazanacağına inanıyordu. Pablo ise boru hattını tek başına kurmaya karar verdi.İnşaatın kolay olmayacağını ve boru hattını bitirmenin zaman alacağını anlamıştı. Pablo bu işin birkaç yıl süreceğini biliyordu. Ama bu inanca inanmıştı .Her gün eskisi gibi su tasıyor ve çalışıyordu. Ama haftasonları ve dinlenme zamanlarında boş durmuyor,kayalık araziyi kazıyor, ve boru hattını kurmak için çok sıkı çalışıyordu. İlk aylarda ortada çalışmalarını gösterecek pek birşey yoktu. Bruno ve köylüler onunla alay ediyor ve arkasından gülüyordu. Pablo’ya boru hattı adamı diye ad takmışlardı. Bu süre içerisinde Bruno’nun geliri ikiye katlanmıştı. O güne kadar bir inek ve daha büyük bir ev almıştı.Yaşam tarzı da değişmişti. şimdi işten sonraki saatlerde barlara takılıyor, su taşımaktan kazandığı paraların keyfini çıkartıyordu.Ama Bruno’ nun anlayamadığı konu o ağır kovalarla su taşımanın bedenini her gün yıpratmasıydı.Yüzü çökmüş,vücudu çok yorulmuştu.Kısa zaman sonra bedenindeki yorgunluk ve yıpranma nedeniyle daha az su taşımaya başlamıştı.

Aylar ayları kovalarken , Pablo da sürekli çalışıyordu .Derken bir yıl, ardından bir yıl daha geçti. Sonunda Pablo boru hattını bitirdi .Şimdi kovayla taşıma yerine suyu köye boru hattıyla getirmeye başladı. Pablo eskiden hiç kazanmadığı kadar para kazanıyordu. Su köye durmaksızın akıp duruyordu. Pablo çalışmasa da, uyusa da , yemek yese de su habire akıyordu . Pablo mutluydu .Sıkı çalışmaları, azmi ve başarısından dolayı da gurur duyuyordu. Ve şimdi boru hattından sular aktığı sürece ona da kazanç akıp duruyordu .

Bruno ve Pablo’ nun hikayesi hayatın ta kendisi

Onların işleri, bugün insanların çoğunun hayatlarını nasıl kazandığını sembolize ediyor.

Bruno parasını kova kullanarak kazanıyordu . Para karşılığı kovalarla suyu kaynaktan köye taşıyordu .Daha fazla kazanabilmek için ya daha sık gidip gelebilmek ya da daha büyük kova kullanmak zorundaydı. O daha çok kazanmak için çalışmayı tercih etti. Daha çok kazanmak için düşünmeye ve farklı şeyler yapmaya vakit ayırmadı. Gelirimizi artırmak için daha çok çalışmak, gerçek hayatta da en sık başvurulan yoldur. Fazla mesaiye kalmak veya ikinci bir iş yapmak gibi.
Aynı şekilde kovanın çapını büyütmek için daha yüksek maaşlı pozisyonlara atlarız. Bu durumda da işimizde daha fazla zaman geçirmeye başlarız. Çoğumuz Bruno gibi para için zamanımızı veririz ama herkesin sadece 24 saati olduğunu ve bunun da hepsini çalışmakiçin kullanamayacağımızı da biliriz . En zor zaman da yaşlılık,sağlık ve benzeri nedenlerle artık para için zaman veremeyeceğimiz anlar geldiğinde ortaya çıkar.Ve sonunda kazanç da durur.

Şimdi gelin Pablo ne yapmış onu görelim. Pablo çok akıllıca hareket ederek zamanının hepsini sınırlı kazanç için kullanmamış. Zamanının bir kısmını boru hattını inşa için kullanmıştır. Boru hattı kullanıldıında, su aktığı sürece sürekli bir kazanç geleceğini çok iyi biliyordu. Sürekli gelen para onun hergün çalıştığı zamanı da katlamıştı. Pablo birgün gelecek yaşlılık veya sağlık nedeniyle zamanını veremeyeceğini gayet iyi biliyordu.

Pablo aklına boru hattı fikri geldiğinde sadece boru hattıni inşa ederek sıkı bir şekilde çalışması gerektiğini de iyi biliyordu. Boru hattı bittikten sonra Pablo gelirinin devam edebilmesi için su akışını izleyebiliyor ve kontrol de edebiliyordu.
Pablo bize para kazanmak için her zaman para karşılığı sadece zamanımızı vermemiz gerekmediğini göstermiş oldu.
Her zaman daha iyi yollar bulunabilir. Peki siz ne yapıyorsunuz ? Para için bütün zamanını veren Bruno gibi misiniz yoksa sürekli bir gelir için boru hattı döşeyip çalıştıran Pablo gibi mi ?

( Pablo ve Bruno video)

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?( Pablo ve Bruno video) ile Benzer Yazılar:

18 Mayıs 2014 Saat : 10:58

“İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?( Pablo ve Bruno video)” için 1 Yorum

  1. internetten para kazanmak dedi ki:

    internetten çok para kazanmak istiyorum ama nasıl kazanabilirim.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?( Pablo ve Bruno video) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Evden Para Kazanma Yolları 2019 Son Yazılar FriendFeed
Sosyal Medya Kafe de Sosyal Ol!
reklam
reklam

E-Posta Aboneliği

Yeni Yazılarımız E-Mailinize Gelsin

feedburner google email

website
statistics
Yazı Yazarak Para Kazanma