Google Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır?


google-adwordsİlk önce Google Adwords nedir kısaca anlatalım:
Google AdWords, bütçeniz ne olursa olsun Google’da ve reklam ortaklarında reklam yayınlamanın hızlı ve basit bir yoludur. AdWords reklamları , arama sonuçlarıyla birlikte Google’da ve büyüyen Google Ağı üzerinde bulunan, AOL, EarthLink, HowStuffWorks ve Blogger gibi arama ve içerik sitelerinde görüntülenir. Google’da yapılan aramalarla ve Google Ağında her gün görüntülenen sayfalarla Google AdWords reklamlarınız geniş bir hedef kitleye ulaşır.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?
2009 yılında süperteklif para kazanma sitesinin üyesi olan Nilay Hanım, Google Adwords’u kullanarak nasıl küçük bütçeler ile üye topladığını şöyle anlatıyor:
Süperteklif her ay düzenli olarak kampanyalar çıkıyor ve bu kampanyaların ortak noktası ne kadar çok üye yada belirtilen tarih aralıklarında istenilen üye sayısını getirirsen puan ve karşılığı para kazanıyorsunuz.
Bu durumda ortak payda üye toplamak, peki bunu nasıl yapabilirim derken daha önce başka amaçlar için kullandığım Google Adwords aklıma geldi ve güzel bir kampanya planı yaparak reklam vermeye başladım.
Bu işe başladığımda hiç bir üyem yoktu bir arkadaşımın daveti ile üye olmuştum ama pek ilgilenmiyordum kısaca sıfır üye sayısı ile işe başladım. SüperTeklif kampanyalarından kendime uygun olanı kestirdim ve çalışmalara başladım. Google Adwords üzerinden SüperTeklif için belirlediğim keywordler ile reklamlarım yayınlanmaya başladı. Tabi Adwords bildiğiniz üzere bir para karşılığı reklamlarınızı yayınlıyor. Küçük bir hesap yapacak olursak ;
Google Adwords reklamlarınızı ya gösterim başına yada tıklama başına ücretlendiriyor. Burada hangisi tercih edeceğiniz tamamen size kalmış ancak reklamlarda üyelik davetinizi tıklayıp gideceklerini unutmayınız. Adwords de 1000 gösterim başına bir maliyet , birde tıklama başına bir maliyet belirleyerek ve günlük harcıyacağınız bütçeyi belirleyerek reklamlarınız yayınlanıyor.
Siz her tıklama başına birim maliyetinizi 0,04 olarak ve günlük bütçenizide 15 TL belirlediniz. Google sizin belirlediğiniz anahtar kelimelere uygun bir arama yapıldığında arama sayfasının hemen sağında reklamnız yayınlanmaya başlar ancak burada unutulmaması gereken sizin dışınızda aynı kelimeler için başkalarıda teklif vermiş olabilir ve sizin teklifiniziden üste verme ihtimali vardır ozaman sizin reklamlarınız gözükmez. Biz reklamlarınız görüntülendiğini düşünelim. Eğer etkileyici bir başlık ve açıklama girdiyseniz arama yapan kişi mutlaka reklamınıza tıklayacaktır ve sizin üyelik formunuz açılacaktır. Bu noktadan sonra kişinin üye olmasını beklemekten başka bir şey gelmiyor.
İstatistiklerimize göre her 10 tıklayan kişiden 2 kişi üye oluyor buda 10 x 0,04 = 0,4 maliyet 2*50 puan= 100 Puan karşılığı 0,1 TL ilk bakışta 0,3 zarar gibi duruyor ancak hedefimize baktığımızda kampanyamızda 100 ve üzerinde üye getirirsen 100.000 Puan karşılığı 100 TL kazanıyoruz.
Şimdi yukarıdaki hesaba dönecek olursak 10 kişiden 2 kişi üye oluyor 100 üye için 500 tıklama sağlanmalı ancak işi şansa bırakmamak adına burada 250 tıklamalık bir pay daha bırakmakta fayda var. Bu durumda maliyetimiz 750 x 0,04 = 30 TL oluştu.
Kazanımımıza bakacak olursak getirdiğim her üye için 50 puan kazanıyordum. O zaman 100 x 50 = 5000 puan karşılığı 5 TL, kampanyadanda 100 üye getirdiğim için 100.000 puan karşılığı 100 TL olduğuna göre toplam kazancım 105, maliyetimde 30 olduğunu düşünecek olursak 75 lira para kazanmış oldum.
Arkadaşlar buradaki kazancınız 3 aşağı 5 yukarı bu civarlarda olacaktır tabi büyük ödülü kazanmak istiyorsanız daha planlı ve daha etkili kampanya planı yapmak gerekir ki ben buna uğraşıyorum.

Daha önceki yazımda Google Adwords ile SüperTeklif üzerinden nasıl para kazanılacağı konusunda ayrıntılı bir yazı yazmıştım. Tabi sizler ilk anda bu yazıların boş olduğunu düşündünüz ancak aşağıda ilk ekran görüntüsünde olduğu gibi Nisan ayından itibaren başlattığım Adwords uygulması sayesinde 1.482 TL para kazandım.
Ayrıca bu sadece kampanyalardan kazandıklarım ancak kazanmaya da devam ediyorum. Nasıl mı?
Bu süre içerisinde 6. seviyeye kadar getirdiğim üye sayısı 4559. Bu üyeler SüperTeklif tarafından gönderilen tüm mailleri açarak hem kendilerine hemde bana para kazandırmış oluyorlar böylece sürekli bir gelirim oluyor. Şunu diyebilirsinizi ne kadar olacak ki. Size en iyi cevap aşağıdaki ekran görüntüsü olacaktır. Nisan ayı boyunca getirdiğim üyeler ve onların okuduklarından kazandığım puanların karşılığı 1.482 TL

Şimdi kendizi sorgulayın bakalım Google Adwords ile yaptığınız tek şey bir miktar sermaye ile ayda bu kadar parayı ve oturduğunuz yerden kim verir. Bu para çoğu insanın maaşından bile fazla olduğuna eminim. Öğrenci olduğunuzu düşünürsem ailenizden aldığınız harçlığı 1 ayda bu kadar paraya dönüştürdüğünüzü bir düşünün.
Kısaca ben başardım sizlerde başarabilirsiniz.
İnanmayan arkadaşlarım için ilk olarak üye sayfamın ekran görüntüsünü koyuyorum. Daha sonra hesabıma geçtikten sonrada ödeme dekontunu koyacağım.
Kazancim

İnternetten para kazanmak çoğu insan için uzak gelebilir bunun nedenide sanal ortama olan güvensizliktir. Ancak SüperTeklif sayesinde internetten para kazanma şansını yakalayabilirsiniz.
Ben şu anda SüperTeklif üzerinde düzenlenen kampanyalara katılarak Haftada ortalama 250 ile 500 TL arasında değişen para kazanıyorum aldığım paralar ile ilgili dekontlardan birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.
dekont1
puan bilgilerim

Süperteklif isim değiştirerek Napolyon olmuştur!Napolyon.com üyeliği ücretsizdir kayıt olmak için tıklayınız!

Google Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır? ile Benzer Yazılar:

Google Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Evden Para Kazanma Yolları 2019 Son Yazılar FriendFeed
Sosyal Medya Kafe de Sosyal Ol!
reklam
reklam

E-Posta Aboneliği

Yeni Yazılarımız E-Mailinize Gelsin

feedburner google email

website
statistics
Yazı Yazarak Para Kazanma