Napolyon Gizli Bilgilerim Gerçekten Gizlimi?


napolyon-com-logoSon zamanlarda üyelerimizden kişisel, profil ve tercih kısmında istenilen bilgiler konusunda çekincelerini dile getiren mailler alıyoruz.Herşeyden önce niye bu bilgileri istiyoruz? Gelin gizlilik sözleşmemize bir göz atalım.

“Napolyon tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Napolyon web sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Napolyon ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, “Napolyon Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veritabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.”

Pazarlamanın en önemli faktörlerinden biri söz konusu ürün ya da servisin doğru kullanıcılarını belirlemektir. Napolyon da sonuçta bir izinli pazarlama platformu. Pazarlama çalışmalarını görme izninizin yanında bu bilgilere de ihtiyaç duyuyorki müşterilerine etkin bir pazarlama hizmeti verebilsin. Ancak gizlilik sözleşmesinde de belirtildiği gibi bu bilgiler sizlerin kimliğinizi açıklamadan kullanılmakta. Örneğin bizimle çalışan bir firma için siz İstanbul’da yaşayan, 18-25 yaş arası, araba almayı düşünen ya da Ege bölgesinde oturan 0-2 yaş çocuğu olan bir anne oluyorsunuz. Firmalarla kesinlikle sizin kimliğinizi ortaya çıkaracak bilgiler paylaşılmamakta.

“Napolyon, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.”

Napolyon, üyelerinin bilgilerinin güvenliğini hem teknolojik hem de hukuksal yönden koruma altına alıyor.

“Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya kullanıcıların e-mail adresinden veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için oluşturulmamıştır.”

Napolyon sitede istenilen bilgilerin yanında çeşitli konularda anketler de düzenlemektedir. Anket sonuçlarının da nasıl kullanıldığı gizlilik sözleşmemizde açıkça belirtilmiştir.

“Napolyon tarafından Web Sitesi dahilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilen bilgiler, Napolyon ve işbirliği içindeki kişiler tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analiz yapmak ve veritabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.”

En çok sorulanlardan olan banka bilgileri ve T.C kimlik no sorularına gelince… Bildiğiniz gibi Napolyon kendi kazancının %45’ini üyeleriyle paylaşıyor. Napolyon, üyelerinin kazandığı Napların nakit karşılığını bankaya yatırabilmek için üyenin hem banka bilgilerine hem de T.C. Kimlik numarasına ihtiyacı bulunuyor.

Görüldüğü gibi Napolyon bilgilerinizin güvenliği için tüm gerekli önlemleri alımıştır. Bilgilerinizi kullanım ve gizlilik sözleşmelerinde izninizin alındığı konular dışında herhangi bir konu için kullanmamaktadır.

Kaynak:Napolyon

Napolyon Gizli Bilgilerim Gerçekten Gizlimi? ile Benzer Yazılar:

20 Mayıs 2014 Saat : 11:33

Napolyon Gizli Bilgilerim Gerçekten Gizlimi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Evden Para Kazanma Yolları 2019 Son Yazılar FriendFeed
Sosyal Medya Kafe de Sosyal Ol!
reklam
reklam

E-Posta Aboneliği

Yeni Yazılarımız E-Mailinize Gelsin

feedburner google email

website
statistics
Yazı Yazarak Para Kazanma