Clickbank Nedir? Clickbank’a Nasıl Üye Olunur? Türkçe Resimli Anlatım


clickbankClickbank nedir ? Clickbank’a nasıl üye olunur ? Clickbank ile nasıl para kazanılır?Türkçe resimli anlatım
Neden Clickbank ?
Clickbank , satış ortaklığı ağı deyince hiç tartışmasız aklımıza gelen ilk site. 10 yıldan beri faaliyet gösteren bu şirket, hem ürün çeşitliliği, hem de ödeme konusunda son derece prensipli olması bakımından haklı bir üne sahip. Affiliate marketing ile internetten para kazanmak konusunda öncü kurumların arasında yer alıyor.Kısaca Clickbank yaklaşık 10.000 ürün, 100.000 satış ortağı ile dünyanın lider satış ortaklığı platformlarından bir tanesi.
Clickbank nedir ?

İnternette iş fikirleri deyince akla ilk gelen adreslerden biri olan Clickbank , aslında isminin çağrıştırdığı gibi banka veya benzeri bir finansal kuruluş değil. Sadece ürünlerini satmak isteyenlerle, bu ürünleri pazarlamak isteyenlerin buluştuğu bir platform.Ürünlerin tamamı dijital ürünler, ya da bir başka deyişle e-ürünler. Kayıt olmak ücretsiz. Siteden istediğiniz ürün veya ürünleri seçip anında satmaya, yani para kazanmaya başlayabilirsiniz.
Site tamamen kullanıcıların kolayca faydalanabilmesi için dizayn edilmiş. Onbine yakın ürün var ve ürünlere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Sıkı durun, sattığınız ürün başına alacağınız komisyon %75’lere kadar varıyor. Evet yanlış duymadınız. Bu siteden 100 dolarlık bir ürün sattığınızda tam 75 dolar kazanabilirsiniz.

Daha da güzeli dijital ürün demek anında teslimat demek. Yani ürünü sattığınız zaman kullanıcının eline geçmesi için herhangi bir süre beklemiyorsunuz. Anında teslimat demek, anında komisyon kazanmak demek. Her hangi bir ek ücret yok, yani kullanıcı herhangi bir süprizle karşılaşmıyor.
Müthiş bir tracking (izleme) sistemi var. Yani satışlarınızın atlanmasına imkan yok. Eş zamanlı izleme raporu alabiliyorsunuz. Diyelimki Clickbank vesilesiyle bir satış yaptınız. Hesabınıza girdiğinizde satış bilgisine anında ulaşabiliyorsunuz. Ödemeler haftada bir yapılıyor.
Bir diğer özelliği de kullanıcı sıkı bir garanti sistemiyle korunuyor. Farzedelim bir ürün satın aldınız ve herhangi bir sebeple iade etmek istiyorsunuz. 8 hafta içerisinde iade edebilirsiniz. Dolayısıyla sattığınız ürünler açsından da kafanızda bir soru işareti kalmıyor.
Yukarıda belirttiğimiz hususlar aslında satış ortaklığı sistemi için son derece önemli. İşin içine girdikçe bazı platformların ufak şirketler tarafından işletildiğini ve ödeme hususunda zaman zaman zorlandıklarını veya ödemeleri bazı şartlara bağladıklarını göreceksiniz. Kimilerinde komisyon oranlarının çok düşük olduğunu fark edeceksiniz. Bazılarında satışlarınızı takip etmekte sorunlar yaşayacaksınız. Bu gibi problemler göz önüne alındığında clickbank’a , internetten para kazanmak için lider bir platform diyebiliriz.

Clickbank’a nasıl üye olunur ?(Türkçe ve Resimli anlatımı)

Daha önce açmış olduğumuz ekranın sol üst köşesindeki gri renkte yazılmış “home” ibaresine ya da buraya tıkladığınızda karşınıza Affiliates (satış ortakları) ve Vendors (satıcılar) olarak iki kutu çıkacak. Bu bölümde bizi ilgilendiren kısım Affiliates yani satış ortakları.

clickbank-uyelik-1

Affiliates kutusunu seçtiğinizde sağ tarafta “Sign Up” ibaresini göreceksiniz.
clickbank-uyelik-2

“Sign Up” yani kayıt ol ibaresine tıkladığınızda karşınıza doldurmanız gereken basit bir form geliyor.
clickbank-uyelik-3
clickbank-uyelik-4
Yanında (*) şeklinde bir işaret bulunan alanlar doldurulması zorunlu alanlardır. Bunlar sırasıyla:

=>Country: Ülke
=>Payee Name: Ödemenin yapılacağı kişi veya kurum
=>Street / PO Box: Cadde ve Posta Kutusu
=>Suite or Apt #: Apartman numarası ve Daire Numarası
=>City: Şehir
=>Zip / Post Code: Posta Kodu
=>Your first name: Adınız
=>Your last name: Soyadınız
=>Your e-mail adress: E-mail adresiniz
=>Your phone number: Telefon numaranız
Account nickname: Hesap adınız, yani Clickbank nezdinde seçtiğiniz isim, lakap (5-10 harf ve rakamlardan oluşmak zorunda)
Ayrıca sayfanın en altında müşteri sözleşmesi yer alıyor. Bu sözleşmeyi okuyup onayladığınızı belirtmek için en alltaki kutucuğu işaretleyip “Submit” yani onay ibaresine tıklamanız gerekiyor.
“Submit” kutucuğunu tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.
clickbank-uyelik-5
Üyeliğin henüz tamamlanmamış olduğunu belirtir ekran görüntüsünde de yazıldığıüzere e-mail adresinize [email protected] clickbank .com adresinden bir onay mesajı geliyor. Mesajda yer alan onay linkini tıklayıp karşınıza gelen ekranda, yine mesajınızda yer alan onay kodunu giriyorsunuz.
clickbank-uyelik-6
Finish ibaresini tıkladığınızda, aşağıdaki gibi üyeliğinizin tamamlandığına dair bir bildirim görüyorsunuz.
clickbank-uye olmak-7
Tebrik ederiz! Artık sizde affiliate dünyasına clickbank kapısından girmiş oldunuz.

Detaylara girmeden önce mail adresinize ClickBank Communications [email protected] clickbank .com adresinden gelen tanıtıcı maili okumanızı tavsiye ediyoruz.
Karşınızda duran ekranın üst köşesinde yer alan “Marketplace” butonuna tıkladığınızda, Clickbank’ın pazar ekranına tekrar geri dönmüş oluyorsunuz
clickbank-market
Bu ekrandaki seçeneklerden:
Category ile ürün kategorisini, Subcat ile alt kategorileri seçebelirsiniz, Keywords ile yazdığınız kelimeye ait bir ürün olup olmadığını görebilirsiniz, Sort by seçeneği ile sonuçları ürünlerin popülaritesine, satış başına kazanç tutarına, kazanç yüzdenize vb. göre sıralayabilir, language ibaresi ile ürün dilini seçebilirsiniz (ingilizce, ispanyolca, Fransızca, Almanca olmak üzere toplam 4 adet dil seçeneğimiz var).
Biz örnek olarak Money and Employement kategorisini ve Home Business alt kategorisini, seçelim. Ürünleri satış başına kazanç tutarına göre sıralatalım. Dil olarakta ingilizce’yi seçelim ve yeşil renkli “go” ibaresine basalım.
clickbank-market-1
Karşımıza bu sefer gelen ekran arama kriterlerimize uygun sonuçları getirecektir.
Burada dikkatimizi çeken ilk husus 1) numaralı ürünün satış başına yaklaşık 150 USD’lik bir komisyon tutarından bahsetmesi. Yani “6-Hour Work At Home Video Certification Course” isimli ürünün satışını gerçekleştirmeniz halinde alacağımız komisyon bedeli 148.99 USD.
Tabiki bu ürünleri satarken ne kadar olacağını tamamıyla bizim belirleyeciğimiz bazı masrfalarımız olacak , ancak bir üründen hafada bir tane satarak, ayda yaklaşık 600 USD gelir elde edilebilecek olması oldukça dikkat çekici. Satış stratejilerimize göre, birden fazla ürün seçebilir, hepsini aynı anda veya ayrı ayrı satabiliriz.
Daha detaylı incelediğiniz de göreceğiniz üzere, Clickbank internetten para kazanmak için oldukça ideal bir platform.Buradan sonrasını size kalıyor…

Clickbank’a Ücretsiz Kayıt Olmak İçin Tıklayınız!

Clickbank Nedir? Clickbank’a Nasıl Üye Olunur? Türkçe Resimli Anlatım ile Benzer Yazılar:

19 Mayıs 2014 Saat : 1:02

“Clickbank Nedir? Clickbank’a Nasıl Üye Olunur? Türkçe Resimli Anlatım” için 2 Yorum

 1. recep dedi ki:

  clickbank satış ortaklığı platformundan para kazanabilmek için yabancı bilgimizin üst derecede olması gerekiyor mu? Yoksa hiç bir yabancı dil bilgisi olmadan da para kazanılabiliyor mu? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  • admin dedi ki:

   Yabancı diliniz olmasa da para kazanabilirsiniz.Satışını yapacağınız linki oluşturmanız reklam v.s vermeniz yeterli.Clickbank hakkında internette bir çok detaylı anlatım mevcut 😉
   Sitemizde de clickbank hakkında bilgileri zamanla paylaşmaya devam edeceğiz.Bol kazançlı günler

Clickbank Nedir? Clickbank’a Nasıl Üye Olunur? Türkçe Resimli Anlatım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Evden Para Kazanma Yolları 2019 Son Yazılar FriendFeed
Sosyal Medya Kafe de Sosyal Ol!
reklam
reklam

E-Posta Aboneliği

Yeni Yazılarımız E-Mailinize Gelsin

feedburner google email

website
statistics
Yazı Yazarak Para Kazanma